Українська мова та література

 Творчість учнів

 

Відгук
на книгу Любка Дереша
„Пригоди Гані Грак”
учениці 5-А класу
Вугледарської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3
Бойченко Катерини


Доброго дня, Вікторіє!
   Щойно прийшла зі школи, подивилася по телевізору репортаж про відкриття чергової зміни в ДМЦ „Артек”. До якого табору потрапила ти? Як проходить твій відпочинок? Хочу повідомити тобі новини з нашого шкільного життя.
   У школі оголосили конкурс „Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу” серед учнів 4-5 класів. І я з великим задоволенням вирішила взяти в ньому участь. Прочитала кілька книг, які нам рекомендувала вчителька української мови та літератури.
   Найбільше мене захопила книжка-несподіванка Любка Дереша „Дивні дні Гані Грак”. У ній розповідається про пригоди учениці 4 класу, яка опиняється на грані реального та потойбічного, потрапляє у незвичайні та захопливі ситуації. З нею таке відбувається, а Ганя навіть жодного разу не розгубилася і не запанікувала. Просто молодчина! Добре було б мати таку подругу.
   Книга складається з п’яти цікавих розповідей про пригоди Гані Грак: „Осіння казка”, „Чи є море на Венері або Котяра-інопланетяра”, „Електричний пес”, „Професор Гаплик і його чарівні мікстури”, „Привид у спортзалі”. Кожне з цих оповідань, крім цікавої захоплюючої історії, має повчальний і виховний зміст.
   Так, наприклад, в „Осінній казці” Ганнусин дідусь, який „був заклиначем змій на пенсії”, розповідає осінню легенду про три однакові жовті листочки, які можуть привести людину до всього, чого вона забажає... І Ганя потрапляє у дивний дзеркальний коридор, вийти з якого можуть ті, „хто хоче лише одного: вийти”. Цей фантастичний коридор виконує тільки одне бажання по-справжньому: вийти з нього, а всі інші – лише в людській уяві. Дідусь влаштував таке випробування для онуки, щоб вона вчилася відрізняти, що вона хоче по-справжньому, а що – лише в уяві. Тепер і я прагну розрізняти свої бажання, адже збувається лише те, чого хочеш насправді.
    А які дивні пригоди відбулися з Ганею у дзеркальному коридорі, з якими тільки фантастичними істотами вона там не зустрічалася! Таких не те що в казках немає, а навіть у комп’ютерних іграх не побачиш. Наприклад, „степові риби” чи „червоний кінь із трьома очима”. Прочитай, не пошкодуєш!
   В оповіданні „Електричний Пес” Ганя потрапляє до електромережі і на власні очі бачить електричний струм. Супроводжує дівчину Електричний Пес з електронюхом і дивною електропосмішкою. Уявляєш собаку з електропосмішкою? Фантастика! Так цей же Цуцик мріє стати „Сяючим Псом, тобто Псом, який живе у Північному сяйві або Блискавичним Псом, таким, що живе, у блискавках”. Від нього Ганя дізналася, що електрика з неймовірною швидкістю долає величезні відстані, „адже струмки енергії сильні й яскраві” і несуть електрику, до всього, що під’єднане до струму. Мені і раніше було цікаво, хто запалює світло, а тепер я знаю, як до моєї оселі потрапляє електрика і те, що „електрика і вбити може, якщо з нею неправильно поводитися”.
   В оповіданні „Професор Гаплик і його чарівні мікстури” хлопчик Петрик захотів „просто стати кращим”, ніж є. Але після всіх пригод зрозумів, що „потрібно просто бути собою”. А хочеш дізнатися про золотистий бамбуляк, про країну Вур-Вур, про венеріанське сонце, синій пісок, де „не життя, а суцільна фантастика?!” Прочитай про Котяру-інопланетяру.
   А що може означати слово „веселячно”? Ніколи не здогадаєшся, якщо не прочитаєш оповідання „Привид у спортзалі”.
   Отже, Віко, не буду тебе втомлювати своїми враженнями від прочитаної книги, Гадаю, що я тебе зацікавила і ти з великим задоволенням прочитаєш „Пригоди Гані Грак”. Я б іще прочитала цю книгу. Маю бажання придбати її до домашньої бібліотеки. А ще мама обіцяла мені подарувати продовження цієї книги – „Ганя Грак – заклиначка змій”.
   Бажаю тобі гарного відпочинку, веселих друзів і цікавих пригод!

   До зустрічі!

   19.10.09.     Твоя подруга Катя.
 
MyCounter - счётчик и статистика
ERA.COM.UA
интернет портал
Образование и наука Rambler's Top100 каталог сайтів каталог сайтів Освітній портал
При використанні матеріалів -- обов'язкове посилання на цей сайт
©2009-2010 ukrmova.dn.ua